Wielkie wydarzenie – Pim van Lommel w Warszawie

Wielkie wydarzenie – Pim van Lommel w Warszawie

Światowej sławy holenderski kardiolog – Pim van Lommel – to jeden z czołowych naukowców zajmujących się fizyką i biologią kwantową. Poświęcił on swoją wieloletnią pracę naukową badaniom nad NDE (ang. “Near Death Experience”), czyli doświadczeniami śmierci klinicznej. Po raz pierwszy w Polsce podzieli się “na żywo” swoimi odkryciami podczas wyjątkowych spotkań w Warszawie.

Na naszych oczach zostaną zaprezentowane początki nowej nauki, związanej z badaniami nad “świadomością nielokalną”. Autorem hipotezy o jej istnieniu jest sam Pim van Lommel, który odkrył, że świadomość nie jest wynikiem procesów zachodzących w mózgu.Wyniki jego pracy, opublikowane w prestiżowych pismach medycznych na całym świecie, poświadczają istnienie pola morfogenetycznego. Stajemy się świadkami przełomu, jakim jest połączenie nauki z duchowością!

Zjawisko śmierci klinicznej znane jest ludzkości od czasów pradawnych. Już Platon opisywał w jednym ze swych dzieł przeżycia greckiego żołnierza… Wzmianki o tym zjawisku odnajdujemy też w starożytnych pismach tybetańskich i hinduskich. Najnowsze badania w USA i Niemczach wykazały, że około 4,2% ludności „przeżyło swą śmierć”. W ciągu ostatnich 50. lat aż 25 mln, w Polsce – 1,5 mln.

Powstało wiele hipotez na ten temat, jednakże żadna z nich nie wyjaśniała wszystkich elementów wizji osób w stanie śmierci klinicznej. Bogactwo wrażeń nie pasuje do tezy o odtlenieniu mózgu. Opisywanie wszystkiego z perspektywy poza ciałem, z wszelkimi szczegółami, również nieznanymi wcześniej pacjentom, podważa teorię halucynacji obronnych, które – przerażona perspektywą śmierci – świadomość miałaby generować. Nie ma też wyjaśnienia dla tzw. doświadczeń piekielnych, kiedy ktoś doznaje dotkliwego poczucia winy za zło, które popełnił.

Doświadczenia opisywane przez pacjentów, którzy przeżyli śmierć kliniczną, choć często zabarwione mistycyzmem, nie miały nic wspólnego z dotychczasową intensywnością ich życia religijnego. Pim van Lommel stwierdził, że wyjaśnienia tego zjawiska, zarówno fizjologiczne, jak i psychologiczne, nie są zbyt satysfakcjonujące.

Swoje wnioski, zilustrowane przypadkami pacjentów, zawarł w książce„Wieczna Świadomość – Naukowa wizja Życia po Życiu”, która okazała się bestsellerem. Autor dogłębnie wyjaśnia swoją hipotezę, ale również ukazuje wartość, jaką niesie ona umierającym. Pozycja polecana wszystkim, obowiązkowa dla osób zajmujących się opieką paliatywną.

Dodaj komentarz